Fashion & gardens

Oby więcej takich reklam! – Instalacja H&M

Rzadko zdarza się by jakiś nowy banner reklamowy w Warszawie mnie ucieszył. Żyję przecież w mieście ZAŚMIECONYM przez billboardy i wielkoformatowe „reklamiska”. Nie pomagają one i tak skrzywdzonemu estetycznie przez brutalną historię miastu. Na szczęście są jeszcze eko-inicjatywy, które adaptują przestrzeń miejską w przyjazny człowiekowi i naturze sposób. Oto jak przez cały kwiecień wygląda witryna największego w Polsce sklepu H&M przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie:

Instalacja HM_2

Instalacja HM_FB post 3

Jak widać szklana ściana dawnych Domów Centrum pokryta została trawą. Stworzono na niej coś w rodzaju wertykalnego ogródka. Na pionowym trawniku widnieje ułożone z żywych bratków logo H&M Conscious Collection –  ekologicznej linii ubrań tej marki. W H&M Conscious i H&M Conscious Exclusive, kolekcjach które są coroczną tradycją H&M, wykorzystano materiały takie jak bawełna pochodząca w 100% z recyklingu, Tencel®, konopie organiczne, organiczna skóra farbowana barwnikami roślinnymi i jedwab organiczny. Kolekcje conscious mają odzwierciedlać ducha szwedzkiego koncernu, któremu przyświeca ekologiczne nastawienie do produkcji ubrań. H&M to największy światowy odbiorca surowca jakim jest organiczna bawełna. Ogródek będzie zdobił centrum Warszawy do 30 kwietnia. Pozytywnie zaskoczyła mnie też informacja, że po demontażu instalacji H&M trawa wykorzystana do budowy instalacji zostanie przekazana fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!, dla schroniska w Korabiewicach.

1154_LB_15_low

Lubię H&M jako stylistka (obejrzałam rzeczy w sklepie, i oczywiście kilka zakupiłam), a teraz także jako ogrodniczka. Podoba mi się ich miejski ogródek. Dobre miejsce by zsiąść z roweru i zatrzymać się na chwilę na kawę, siadając na jednej z pomalowanych na biało skrzynek. Oczywiście moja nieposkromiona wyobraźnia podpowiada mi, że ten projekt powinien się rozwinąć. Trwać nieco dłużej niż miesiąc. Ogródek mógłby być bardziej rozbudowany, i nie tylko pionowy ale 3D. Tylko że wówczas nie byłby już instalacją… Marzy mi się by jakaś inna firma zainspirowana projektem H&M wykonała podobną reklamę spełniającą funkcje użytkowe i jednocześnie cieszącą oko w centrum miejskiej dżungli. Instalację na zlecenie agencji reklamowej ABC4Brands wykonała firma IQ Garden.

 

1154_SL_44_low

Zobacz również

3 komentarzy do “Oby więcej takich reklam! – Instalacja H&M

  1. Wczoraj przejezdzalam autobusem przed DC i H&M i nie widzialam tej wystawy zielonej! Czy to jest od strony pasażu? Dnia 17 kwietnia 2014 9:24 Weekend w ogrodzie <comment-reply@wordpress.com> napisał(a): Pola posted: “Rzadko zdarza się by jakiś nowy banner reklamowy w Warszawie mnie ucieszył. Żyję przecież w mieście ZAŚMIECONYM przez billboardy i wielkoformatowe “reklamiska”. Nie pomagają one i tak skrzywdzonemu estetycznie przez brutalną historię miastu. Na szczęście “

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *